Skip links

Soğuk Mekanlar

YÜZME HAVUZU & SAUNA & SPA & WELLNESS

Bize Hemen Ulaşın

+90 (232) 238 43 33

SPA merkezlerinin serinleme ve dinçlik kazanma mekanlarıdır. Özellikle sıcak mekanları kullandıktan sonra tercih edilmektedir. Sauna, buhar banyosu ya da  Türk hamamını kullanıp toksinleri attıktan sonra vücuda dinçlik kazandırmak için kullanılan bölümlerdir. Kar çeşmesi, kar odası ve buz mağarası SPA merkezlerinin soğuk bölümleridir.

Zamanın hızlı aktığı bir çağ olan günümüz dünyasında insanlar, stresli ve yoğun tempolu yaşamlarından bir parça sıyrılabilmek ve huzur dolu saatler geçirebilmek için spa merkezlerine akın etmektedir. Saunaların insanı dinlendiren ve bedeni gençleştiren etkisi spa merkelerine olan talebin her geçen gün artmasını sağlamaktadır. İnsan bedeni için saymakla bitmeyecek faydaya sahip olan saunalarda vücut gevşerken, ciltte toksik maddelerden arınarak genç bir görünüme kavuşur.

Spa merkezlerinde, saunada uzun süre sıcağa maruz kalan insanların bedenlerinin, soğuma sağlayabilmesi için yapılan soğuk mekanlar vardır. Saunada yüksek sıcaklık sonrası gevşeyen bedenin dinçleşmesi ve serinleyebilmesi için kar çeşmesi, kar odası ve buz mağarası gibi seçeneklerden oluşan soğuk mekanlarda vakit geçirilmesi gerekir.    

Sadece en seçkin Spa merkezleri tarafından sunulabilen, “Kuzey Avrupa ülkelerinin tipik kış iklimi etkisi”, ısıl işlemlerden sonra bedene yenilenmiş bir soğukluk verir. Spa merkezlerinde sauna kullanıcılarına unutulmaz bir heyecan ve rahatlama yaşatan soğuk mekanlar,  gelişen teknolojinin insan bedenine sunduğu en iyi ve en etkili seçenektir.